Nová registrace
Zapomenuté heslo
Přihlásit
Vyhledat

3 rychlé tipy, které vám pomůžou vybrat kvalitní čokoládu

 

Čokoláda patří k jedněm z nerozšířenějších sladkostí na světě. Na současném trhu narazíte na nepřeberné množství čokolády a v široké nabídce je třeba se dobře zorientovat, jinak můžete domů odejít i s kouskem, za který utratíte sice hodně peněz, ale chuť bude nevalná. Poradíme vám 3 jednoduché tipy, jak si vybrat chuťově luxusní čokoládu, pro kterou se bude rádi vracet.

 

1. Složení, složení a zase složení

Na obale kvalitní čokolády si příliš nepočtete. Ta správná tabulka čokolády se skládá z co nejméně surovin. Hořká čokoláda obsahuje pouze kakaovou hmotu, kakaové máslo, cukr a emulgátor (pozor, pouze sojový lecitin) a kakaových součástí musí mít minimálně 50 %. Do mléčné varianty je pak přidáno pouze mléko (sušené nebo kondenzované). Proto hledejte čokolády, které mají co nejkratší popis složení. Pokud na obale nebo stránce výrobce najdete i původ kakaových bobů, přičtěte dané čokoládě jedno velké plus.

 

2. Přidané ingredience

Tady si musíte dát pozor na původ přidaných surovin. Nejednou se vám může stát, že narazíte na žluklý oříšek nebo přesušené či přeslazené ovoce. U oříšků je to těžší, ale pokud můžete, podívejte se na stránky výrobce, odkud a jak oříšky získává. V případě ovoce je to o něco málo snažší – věřit můžete lyofilizovanému ovoci, tedy takovému, které bylo usušeno mrazem. V Chocome jsme poctivým ingrediencím věnovali celou jednu sekci.

 

3. Senzorické vjemy

Ať už se jedná o chuť, vůni nebo obal, vše tvoří jeden celek a hned na první pohled můžete vidět, jestli si dali výrobci na čokoládě záležet. Jistě, některé vlastnosti poznáte až po rozbalení, ale je dobré, když je obal průhledný a vy hned můžete vidět, jestli čokoláda nemá na sobě například bílý povlak. Sice to neubírá na chuti, ale víte, že s čokoládou nebylo dobře zacházeno a jako dárek pak nevypadá dobře.

 

Malý tip na závěr: Pokud jdete koupit vám neznámou čokoládu jako dárek pro blízkého, jehož chutě znáte, kupte raději tabulky hned dvě. Jednu, kterou darujete, a jednu, kterou ještě předtím ochutnáte. Budete mít tak jistotu, že dáváte opravdu kvalitní dárek.

Jak si vybrat?
3 rychlé tipy, které vám pomůžou vybrat kvalitní čokoládu
Božská předehra
Padesát plus JEDEN odstínů temnoty – Vášeň zaručena
čokoládový dárek
Čokoláda jako dárek - Věnujte své lásce všechno!

Proč ochutnat

01
Ty nejlepší suroviny
02
Bez
barviv
03
Jedinečná kombinace
04
Ruční
výroba
05
Vysoký obsah kakaa
Odběr těch nejsladších novinek